Centrum Astronomii
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Aktualności (Kwiecień 2017)

Astronomia na Festiwalu Nauki i Sztuki

Jak co roku pracownicy Centrum Astronomii i studenci astronomii wzięli czynny udział w przygotowaniu imprez festiwalowych związanych z tematyką astronomii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Fot. Anna Folborska
img_8132.jpg

Pierwsza edycja międzynarodowego programu wakacyjnego dla studentów - TAPS 2017

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej ogłasza nabór do pierwszej edycji międzynarodowego programu wakacyjnego dla studentów i doktorantów: "The Toruń Astrophysics / Physics Summer program" - TAPS: www.ca.umk.pl/taps2017

Celem TAPS są staże wakacyjne polegające na realizacji projektu naukowego pod okiem eksperta z dziedziny, której dotyczy wybrany przez uczestnika problem badawczy z fizyki lub astronomii (lista projektów: http://www.ca.umk.pl/taps2017/topics.html).

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Cikały

mgr Marcin Cikała

Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zawiadamia, że dnia 10 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w sali seminaryjnej Centrum Astronomii UMK w Piwnicach k. Torunia odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Marcina Cikały.
Tytuł rozprawy: Analiza żółtych gwiazd symbiotycznych AG Dra i StHa 190

Fotorelacja z akcji Dziewczyny do Ścisłych

_dsc0376_1.jpg
30 marca 2017 r. nasz Wydział już po raz ósmy wziął udział w ogólnopolskiej akcji mającej na celu zachęcenie młodych kobiet do zgłębiania wiedzy na kierunkach ścisłych. Dziękujemy za liczną frekwencję i zapraszamy w przyszłym roku!
Informacje na temat dnia otwartego na Wydziale: http://www.fizyka.umk.pl/wfaiis/?q=node/19040
Link do zdjęć z Imprezy (fot. Monika Stangret):